Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych użytkowników serwisu JLNBA.LIGSPACE.PL Zamykając ten komunikat (kliknięcie w przycisk "Przejdź do serwisu" lub "X"), zgadzasz się na wskazane poniżej działania.

Powyższe dane, w sposób zautomatyzowany mogą być przekazywane i przetwarzane przez naszych zaufanych partnerów, tj. dostawców technologii IT, podmioty wyświetlające reklamy oraz dostarczające statystyki ruchu w serwisie. Jeśli nie zgadzasz się na przekazywanie i przetwarzanie tych danych, wykorzystaj stosowne ustawienia przeglądarki internetowej

Dane osób biorących udział w rozgrywkach

Z uwagi na przeznaczenie i sposób działania serwisu jlnba.ligspace.pl na stronach serwisu mogą być prezentowane dane osobowe osób biorących udział w rozgrywkach sportowych obsługiwanych przez serwis, takie jak: imię, nazwisko, data urodzenia, wzrost, waga, zdjęcie (wizerunek), adres e-mail.

Dane są przetwarzane w celu zaprezentowania przebiegu rozgrywek sportowych, generowania indywidualnych statystyk uczestników rozgrywek, składów osobowych poszczególnych drużyn oraz prowadzania komunikacji elektronicznej z uczestnikami rozgrywek.

W tym przypadku Administratorem danych osobowych uczestników rozgrywek jest podmiot odpowiedzialny za prowadzenie serwisu jlnba.ligspace.pl, natomiast podmiotem przetwarzającym dane osobowe, tj. udostępniającym narzędzia do zbierania, przetwarzania i prezentowania tych danych jest jest firma Imachine Artur Pławecki z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach

Twoje Prawa

Szczegółowe informacje

Wszystkie niezbędne informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w zakładce Polityka prywatności dostępnej pod adresem Polityka prywatności

Regulamin rozgrywek

REGULAMIN ZAWODÓW

JELENIOGÓRSKIEJ LIGI NAJLEPSZEGO BASKETU AMATORSKIEGO (dalej jako JLNBA lub Liga)

§ 2

Zawody JLNBA rozgrywane są według obowiązujących oficjalnych przepisów gry w koszykówkę zatwierdzonych przez Międzynarodową Federację Koszykówki (FIBA), w Polsce wydanych przez Polski Związek Koszykówki, z uwzględnieniem następujących zmian:

a) czas w 1, 2 i 3 kwarcie zatrzymywany będzie tylko w ostatniej minucie, natomiast w 4 kwarcie i ewentualnie w każdej dogrywce zatrzymywane będą ostatnie dwie minuty meczu;

b) przerwy jedno (1) minutowe mają miejsce pomiędzy kwartą 1 i 2 oraz 3 i 4, jak również przed każdą dogrywką; przerwa pomiędzy połowami meczu wynosi trzy (3) minuty;

c) każdemu zespołowi przysługują po 2 przerwy na żądanie w każdej połowie meczu, zaś w każdej dogrywce po 1 przerwie na żądanie

d) czas 24 sekund mierzą sędziowie na boisku, który głosem sygnalizują czas 10 i 5 sekund do upływu czasu 24 sekund

§ 3

W zawodach obowiązuje Regulamin zawodów JLNBA, a sprawy nie ujęte niniejszym Regulaminem rozstrzygane będą poprzez decyzję Organizatora

§ 4

Za prawidłowe i zgodne z Regulaminem przeprowadzenie rozgrywek oraz ich weryfikację odpowiedzialny jest Organizator.

§ 5

System rozgrywek zostanie podany drużynom przed pierwszą kolejką każdego sezonu

§ 6

1. Terminarz spotkań oraz system rozgrywek ustala i podaje Organizator.

2. Drużyna może rozegrać w jednym dniu maksymalnie 2 mecze.

§ 7

Spotkania prowadzą sędziowie wyznaczeni przez Organizatora

§ 8

Przez określenie „uczestnictwo w meczu” należy rozumieć wejście zawodnika do gry potwierdzone w statystykach meczowych. W drużynie podczas meczu może maksymalnie występować 12 zawodników.

§ 9

Weryfikację zawodów przeprowadza Organizator na podstawie oficjalnych statystyk meczowych.

§ 10

1. Wszelkiego rodzaju odwołania, inne niż określone w § 11, są wystąpieniem o zmianę decyzji wydanej przez organa do tego upoważnione.

2. Równocześnie z wnioskiem odwołania musi być wniesiona opłata manipulacyjna w wysokości 100 zł.

3. Bez spełnienia powyższych wymagań odwołanie nie będzie rozpatrywane.

§ 11

1. Protest dotyczący przebiegu i wyniku meczu należy zgłosić Organizatorowi w ciągu 15 minut po jego zakończeniu, po spełnieniu warunków określonych w oficjalnych przepisach gry w koszykówkę.

2. Równocześnie ze złożeniem protestu musi być wpłacona kaucja w wysokości 50 zł,

3. W przypadku odrzucenia protestu kaucja przepada na rzecz Organizatora.

II. PRAWA I OBOWIĄZKI DRUŻYN

§ 12

Zespoły uczestniczące w rozgrywkach oraz trenerzy i osoby towarzyszące drużynie obowiązane są przestrzegać postanowień regulaminów i przepisów gry pod rygorem stosowania kar regulaminowych.

§ 13

1. Przed pierwszym meczem drużyny w rozgrywkach należy złożyć u Organizatora zgłoszenie podpisane przez wszystkich członków drużyny. Wszyscy członkowie drużyny podpisując zgłoszenie wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji JLNBA oraz oświadczają, że nie posiadają przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w rozgrywkach i występują w nich na własną odpowiedzialność, a także że zapoznali się z Regulaminem Rozgrywek JLNBA. Każdy z zawodników jest zobowiązany także do podpisania klauzuli RODO. W przypadku zawodnika niepełnoletniego obowiązek ten spada na jego opiekunów prawnych.

2. Niepełnoletni uczestnicy JLNBA jednocześnie z podpisem na zgłoszeniu muszą złożyć druk zgody rodziców/opiekunów prawnych na udział w rozgrywkach JLNBA. Swoim podpisem rodzic poświadcza znajomość regulaminu JLNBA.

§ 14

1. Po rozpoczęciu edycji, można dodatkowo zgłosić zawodnika do gry, pod warunkiem, że zawodnik ten nie był wcześniej zgłoszony przez inny zespół w danej edycji. Ostateczny termin zgłaszania zawodników upływa z dniem 06.03.2020

§ 15

1. Spotkania muszą być rozegrane zgodnie z terminarzem i w godzinach podanych przez Organizatora zawodów.

2. Spotkanie może być opóźnione ze względu na nieobecność zespołu maksymalnie o 5 minut.

§ 16

1. Zmiany zaplanowanych terminów meczów mogą być dokonywane jedynie w wyjątkowych przypadkach i tylko za zgodą Organizatora, po wcześniejszym uzgodnieniu między zespołami nowego terminu, zaakceptowanego przez Organizatora.

2. Zmiany terminów meczów zespoły muszą ustalić pomiędzy sobą. Wszystkie drużyny muszą potwierdzić zmianę organizatorowi najpóźniej na 7 dni przed pierwotnym terminem rozegrania spotkania.

3. Przy braku zgody obu zainteresowanych drużyn terminy pozostają bez zmian. Opłata za przełożenie meczu wynosi 50 zł. W przypadku braku wpłaty przed przełożonym meczem orzeczony zostanie walkower przeciwko winnej drużynie

4. Nie można przełożyć meczu odbywającego się podczas gali finałowej. Termin gali finałowej Organizator poda z minimum 10-dniowym wyprzedzeniem.

5. W przypadku przekładania meczów ostatniej kolejki fazy zasadniczej przełożony mecz musi odbyć się przed tą kolejką.

§ 17

Organizator ma prawo, w szczególnych przypadkach, zmienić termin spotkania „z urzędu” (z ważnych przyczyn).

§ 18

1. W rozgrywkach mogą uczestniczyć tylko zawodnicy zgłoszeni i uprawnieni do gry w danym zespole oraz potwierdzeni przez Organizatora.

2. Zawodnik może w ramach danej edycji reprezentować barwy tylko jednego zespołu.

III. SPRAWY DYSCYPLINARNE

§ 19

Jeśli drużyna pięć (5) minut po wyznaczonej godzinie rozpoczęcia meczu nie stawi się lub nie jest w stanie wystawić pięciu (5) zawodników gotowych do gry to przegrywa mecz walkowerem. Z ważnych przyczyn, które zostaną w sposób racjonalny wytłumaczony przez trenera bądź kapitana drużyny, rozpoczęcie meczu może zostać opóźnione, ale mecz nie powinien się rozpocząć później niż 15 min po wyznaczonej godzinie jego rozpoczęcia. Po tym czasie drużyna zostanie ukarana walkowerem.

Drużyna, która nie stawi się na trzy spotkania w całej edycji rozgrywek, a mecze te zostaną zweryfikowane jako walkower dla przeciwnika, zostanie automatycznie wycofana z rozgrywek.

§ 20

W przypadku rozegrania przez drużynę do chwili wycofania z rozgrywek:

1.  Mniej niż połowy spotkań danego cyklu – unieważnia się dotychczas rozegrane mecze;

     b) Połowy lub więcej niż połowy spotkań – wyniki rozegranych spotkań pozostają bez zmian, a pozostałe mecze  weryfikuje się jako walkowery dla przeciwników.

§ 21

1. W stosunku do zawodników naruszających przepisy gry w zakresie fauli technicznych i dyskwalifikujących ustala się następujące kary:

a) za otrzymanie w danej edycji fauli technicznych:

- pierwszy faul techniczny – 15 PLN

- drugi faul techniczny – 25 PLN i pauza 1 mecz lub 50 PLN i zawodnik nie zostaje zawieszony

- każdy następny faul techniczny – 50 PLN i pauza 1 mecz

- faul dyskwalifikujący – pomiędzy 0 PLN a 200 PLN – ustala Organizator. Za faul dyskwalifikujący (GD) Organizator orzeka karę finansową pomiędzy 0 a 100 PLN.

1. za otrzymanie faula dyskwalifikującego:

- zawodnik otrzyma karę pomiędzy 1 a 5 spotkaniami zawieszenia

- Organizator ma prawo orzec karę w zawieszeniu

- Organizator ma prawo orzec karę czasową w przedziale 1 miesiąc – 2 lata zawieszenia

- Organizator ma prawo wykluczyć zawodnika z kolejnych edycji JLNBA dożywotnio

c) kary za bójkę podczas meczu będą ustalane indywidualnie przez Organizatora.

2. Postanowienia te obowiązują automatycznie pod rygorem uznania zawodnika jako nieuprawnionego do gry.

3. Faule techniczne zapisane trenerowi za faule zmienników należy bezwzględnie zaliczać danym zawodnikom w celu wymierzania kar zgodnych §21 pkt 1a

4. Zobowiązuje się sędziów do powiadamiania o wszystkich faulach technicznych i dyskwalifikujących  przedstawiciela drużyny oraz Organizatora poprzez umieszczenie stosownego zapisu na oficjalnych statystykach meczowych.

5. Za ewidencję przewinień technicznych i dyskwalifikujących odpowiedzialni są kapitanowie drużyn

6. W przypadku braku zapłaty za faule techniczne lub dyskwalifikujące zawodnika lub trenera przed kolejnym meczem drużyny po otrzymaniu kary finansowej zespół nie zostanie dopuszczony do gry i zostanie orzeczony przeciwko niemu walkower.

Kary należy wpłacać tylko i wyłącznie u Organizatora przed rozpoczęciem meczu.

§ 22

1. W stosunku do trenerów naruszających przepisy gry w zakresie fauli technicznych i dyskwalifikujących ustala się następujące kary:

- drugie przewinienie techniczne trenera karane jest odsunięciem od jednego kolejnego spotkania, przypadającego zgodnie z terminarzem rozgrywek;

 - każde kolejne przewinienie techniczne trenera karane jest odsunięciem od jednego kolejnego spotkania, przypadającego zgodnie z terminarzem rozgrywek;

- trenerzy podlegają karom finansowym zgodnie z § 21 pkt 1a

b) kary za bójkę podczas meczu będą ustalane indywidualnie przez Organizatora.

2. Ewidencja fauli technicznych i dyskwalifikujących prowadzona jest przez Organizatora.

§ 23

W czasie trwania kary trenerzy i zawodnicy pozbawieni praw reprezentowania drużyny lub zdyskwalifikowani nie mogą przebywać w strefie ławki drużyny podczas spotkań.

§ 24

W sprawach nie ujętych niniejszym Regulaminem mają zastosowanie postanowienia Organizatora.

VI. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

§ 25

We wszystkich przypadkach, w których w niniejszym Regulaminie jest mowa o zawodnikach należy przez analogię rozumieć zawodniczki.

§ 26

Prawo interpretacji niniejszego regulaminu przysługuje wyłącznie Organizatorowi. W sprawach nie ujętych regulamin decyduje Organizator.

§ 27

Zawodnicy odpowiadają materialnie za szkody wyrządzone na obiekcie sportowym w wyniku użytkowania niezgodnego z ich przeznaczeniem.

§ 28

Organizatorzy rozgrywek nie biorą odpowiedzialności za wszelkie kontuzje i urazy zawodników powstałe podczas turnieju. Zawodnicy nie są ubezpieczeni przez Organizatora. Organizator nie zapewnia opieki medycznej podczas meczów.

§ 29

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian regulaminu. W przypadku istotnych zmian powiadomią o tym zawodników.

§ 30

Organizator nie odpowiada za rzeczy pozostawione na terenie obiektu.

§ 31

1. Organizator ma prawo do wykorzystywania zdjęć, filmów oraz udostępnionych przez zawodnika danych osobowych. Szczególnie odnosi się to do strony internetowej, fanpage’a na www.facebook.com, oraz wszelkich informacji udzielanych mediom.
  2. W przypadku wycofania przez zawodnika zgody na przetwarzanie danych osobowych RODO, zawodnik ten zostanie automatycznie uznany za nieuprawnionego do gry.

§ 32

Każdy zespół musi posiadać jednolite koszulki z wyraźnie i trwale oznaczonymi numerami. W przypadku podobnych koszulek drużyn w meczu gospodarz powinien nosić koszulki jasne, zaś drużyna gości ciemne. Zaleca się aby każdy zespół posiadał 2 kontrastujące ze sobą kolory strojów. Niedopuszczalne są sytuacje, gdy zawodnik gra bez numeru, lub z numerem trzycyfrowym. Taki zawodnik nie zostanie dopuszczony do zawodów. Jeśli dwóch lub więcej zawodników będzie miało ten sam numer to tylko jeden z nich zostanie dopuszczony do meczu.